Приятел на К.К. тръгна да го търси по върховете на Небесните Хималаи! Едо, кажи му да запази маса в Странопремницата на великодушните души!
Едо Циеротин е роден на 2 януари 1957 г. в София. През 1976 г. завършва Художествена гимназия. След това и Университета „Св. св. Кирил и Методии“ във Велико Търново. Три години работи като учител по визуално образование и история на изкуството, а от 1986 г. е арт директор на сп. „Младеж“.
През 1989 г. емигрира в Австрия, където практикува професията си с различни клиенти.
От 1998 до 2000 г. работи като художник на свободна практика, проектира и изработва корици на книги и илюстрации. През 1999 г. заедно с Георги Зюмбюлев основават компанията EdGe Project Design, която сътрудничи на редица медийни групи в Австрия, Германия, Англия и Италия.
След като се завръща у нас става оформител на сп. „Тема“, а от 1 август 2015 г. е арт директор на изданието, като през този период създава и ръководи изпълнението на цялостната визуална концепция – корици, илюстрация, типография.
Работи и върху многобройни проекти за художествено оформление на книги от български издателства.



Снощи е отлетял и Едо.
Фин човек, изискан естет, прецизен графичен ваятел.
Приятели скъпи сме от юноши бледи – по рисувални училища, сладки студентски пътеки, по вестници и списания… Все на бързи обороти и с най-високите мишени…
Едмонд Спасов – Циротин направи страхотна кариера в Западна Европа! Цели 20 години. Защото бе талантлив и съответно оценен.
На стари години поработихме пак и над книгата ми “Скритата София”. Говорехме си дълго и мъдро в студиото му, кискахме се на глупотевини, усвоявахме висшата кулинария… Благодаря за светлите дни, приятелю! Наистина, миг е земното битие.
ЕДМОНД СПАСОВ- ЦИРОТИН, 1957 – 2025. ПОКЛОН!







































